دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان

دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان

شنبه 13 خرداد 1402

برنامه های دانشکده مرتع و آبخیزداری به مناسبت روز جهانی مبارزه با بیابان زدایی

( تاریخ ارسال خبر: چهارشنبه 27 تير 1397 - 10:7 )
برنامه های دانشکده مرتع و آبخیزداری به مناسبت روز جهانی مبارزه با بیابان زدایی

گروه آموزشی مدیریت مناطق بیابانی دانشکده مرتع و آبخیزداری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به مناسبت روز جهانی مبارزه با بیابان‌زایی برنامه‌هایی را برگزار کرد.

مدیر گروه آبخیزداری و مدیریت مناطق بیابانی دانشگاه با اعلام این خبر گفت: نشست هم‌اندیشی با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان، مسئولین و کارشناسان استانی مرتبط در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان برگزار شد.

دکتر حمیررضا عسگری افزود: در این نشست یک‌روزه علاوه بر آقای طهماسبی معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان و دکتر نجفی نژاد ریاست دانشگاه، افرادی از اداره کل منابع طبیعی استان و شرکت آب منطقه‌ای، به ایراد سخنرانی پرداختند.

دکتر نجفی نژاد در این نشست گفت: ما در بیان مشکلات همیشه خوب عمل کرده‌ایم و مسائل مربوط به منابع طبیعی و محیط زیست پیرامون را می دانیم اما باوجود هزینه‌های فراوان در این حوزه، روند موفقی در حل این مشکلات نداشتیم.

رییس دانشگاه در ادامه تصریح کرد: مسئله بحران آب، تغییرات اقلیم، فرسایش خاک و ... مباحثی نیست که جداگانه بررسی شود بلکه تمامی این مباحث به نوعی به هم مرتبط هستند، البته وقتی در یک سیستم، بخشی دچار تغییر و اشکال شود، سایر بخش‌ها نیز تاثیر می‌پذیرند.

وی با اشاره به اینکه فرآیند تخریب سرزمین در همه جای دنیا تقریبا مشابه است و انتقال دانش در این زمینه به راحتی انجام می شود اظهار داشت: ما درد را می دانیم ولی در درمان مشکل داریم و این ضعف تصمیم گیران است. رییس دانشگاه در پایان توجه به فرهنگ سازی، ارائه تحقیقات و راهکارهای جامع و اجرای به موقع تصمیمات در حل مشکل بیابانی‌زایی را از الزامات دانست.

لازم به ذکر است: جمعی از اعضا هیات علمی گروه آبخیزداری و مدیریت مناطق بیابانی دانشگاه در این نشست حضور داشتند.

گفتنی است: حضور دکتر اونق در برنامه زنده تلویزیونی شبکه گلستان که به مسائل و مشکلات استان و روند گسترش پدیده بیابانزایی و مخاطرات آن در استان اشاره داشت و مصاحبه خبری دکتر عسگری مدیرگروه آبخیزداری و مدیریت مناطق بیابانی دانشگاه از دیگر برنامه‌های این روز بود.

 

روابط عمومي دانشگاه
موضوع: اطلاعيه هاي مهم
بازدید این خبر : 2680

لينك هاي مربوط