دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان

دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان

پنجشنبه 27 دي 1397

برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره سالانه علمی سمنو و محصولات بر پایه مالت در دانشگاه

( تاریخ ارسال خبر: سه‌شنبه 22 اسفند 1396 - 16:27 )
برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره سالانه علمی سمنو و محصولات بر پایه مالت در دانشگاه

مراسم اختتامیه جشنواره سالانه علمی سمنو و محصولات بر پایه مالت، 22 اسفند ماه در سالن خلیج فارس برگزار شد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه در این مراسم گفت: اقدامات خوبی در سال 96 در راستای حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین انجام دادیم که از آن جمله می توان به راه اندازی مرکز کارآفرینی، افتتاح کلینیک مادر تخصصی، خانه طبیعت و... اشاره کرد.

دکتر معیری بیان کرد: در بحث ارتباط بیشتر با صنعت، تقویت زیر ساختهای پژوهشی و ... از دیگر اقدامات حوزه های مختلف در معاونت پژوهشی بود.

در ادامه دبیر جشنواره افزود: با توجه به ایام آخر سال و محدودیت های مالی اما با حمایت ریاست دانشگاه و مجموعه همکاران دانشگاهی، اعتماد صنعت به دانشکده صنایع غذایی و انگیزه خوب دانشجویان این جشنواره با موفقیت انجام شد.

دکتر مقصودلو با اعلام در دست اقدام بودن تشکیل انجمن علمی سمنو خاطر نشان کرد: امیدواریم در آینده تفاهم نامه ای را با صنایع به امضا برسانیم تا سنو و محصولات بر پایه مالت به صورت گسترده تری تهیه شوند و همچنین سمنو از محصولی فصلی به محصولی دائمی در سبد غذایی خانوارها تبدیل شود.

سپس دبیر اجرایی جشنواره به ارائه گزارشی از روند شکل گیری و برگزاری این جشنواره پرداخت و گفت: یکی از اهداف این جشنواره تدوین استانداردهای تهیه سمنو در دانشگاه بود.

دکتر کشیری با تشکر از همه کمیته های مرتبط در برگزاری این جشنواره خاطر نشان کرد: حرکت کارآفرینی و با اعتماد دانشجویان در این جشنواره بسیار تاثیرگذار و چشمگیر بود.

شایان ذکر است: در بخش غرفه های برتر غرفه علمی پژوهشی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، شهد زاگرس جهان بین(به مالت)، صنایع غذایی نالی، در بخش محصولات برتر ،‌عارفه باباعلی پور، گل صنم رحمانی و سیما مهاجر خراسانی، در بخش ایده برتر، دل آسا رحیمی، در بخش پوستر محسن اصغری و همایون حسینی و در بخش سبزه آرایی ، هاجر نعمتی، پریسا جعفری و شیوا اسماعیلی حائز رتبه های برتر شدند.

 

روابط عمومي دانشگاه
موضوع: اخبار روزانه
بازدید این خبر : 506

لينك هاي مربوط